G Solar

G-Solar Ürün

G-Solar vakumlu tüp teknolojisi ile çalışan bir güneş enerji su ısıtma sistemidir. G-Solar’ ın basınçlı çalışan sistemi, 3-4 kişilik ailelerin sıcak su ihtiyacına konforlu bir çözüm sunmaktadır.
G-Solar Kolektör Modülü içinde güneş enerjisi ile suyu ısıtmayı sağlayan 14 Adet 180 cm. uzunluğunda vakum cam tüp bulunmaktadır. Vakum tüplerin alt bölümüne yerleştirilmiş 1m² lik alana sahip yansıtıcı ayna plaka, ürün performansını en üst seviyeye taşımaktadır. Polikarbon dış kaplama sayesinde tüpler dolu, fırtına, kuş darbeleri gibi dış etkilerden kırılmaya karşı korunmaktadır.
Tek parça koli içerisinde sevk edilen G-Solar Kolektörleri, yaklaşık 55 Kg. lık ağırlığı ve kompakt yapısı sayesinde hızlı bir şekilde monte edilerek kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Tüm metal aksamları paslanmaz çelik olan G-Solar’ ın kullanım suyu ile temas eden bölümleri ise 316L kalite paslanmaz çeliktir. G-Solar Güneş Kolektörünün tank içi haznesinde dahili 2 kWh elektrikli ısıtıcı bulunmaktadır. Güneşin yeterli olmadığı, gece ya da bulutlu havalarda termostatlı ısıtıcı sayesinde sıcak suyunuzu kesintiye uğramadan kullanabilirsiniz. G-Solar güneş kolektörleri, dizaynı ve tüm parçaları ile uzun yıllar hizmet vermesi için tasarlanmıştır.

G-Solar Özellikleri

Dizayn ve Performans : G-Solar; modern ve şık dizaynı ile hem görsel hem de performans olarak eşsiz bir güneş kolektörüdür. Geometrik yapısı sayesinde güneşin doğumundan batımına kadar geniş bir zaman diliminde güneş ışığından faydalanarak yüksek performans sağlar.

Isı İzolasyon Özelliği; G-Solar güneş kolektörlerinin performansını belirleyen en önemli unsur suyu ısıtma kapasitelerinin yanı sıra, kaloriyi uzun süre muhafaza edebilmeleridir.
G-Solar güneş kolektörleri yüksek ısı izolasyon özelliği sayesinde ısınan suyu uzun süre sıcak tutar.

Hafiflik&Hacim; G-Solar güneş kollektörleri, dahili sıcak su deposu sayesinde az yer kaplar, hafifliği ile nakliyede ve montajda avantaj sağlar.

Uzun Ömür; Su ile temas eden tüm metal aksamları 316L kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir.
Yüksek kaliteli plastik aksamları ve polikarbon dış yüzeyi sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Konfor; Basınçlı çalışan sistemleri sayesinde sıcak su akışında debi kaybı yaşatmadan doğrudan şehir şebekesi basıncı ile konforlu bir kullanım sunar.

Teknoloji; Vakumlu cam tüp teknolojisi ile sıcak su üretimi sağlayan G-Solar güneş kolektörleri, cam tüplerin selektif yüzeyi sayesinde yüksek ısıtma sağlarken, vakum özelliği ile ısı kaybını önler.
Yüksek ışık geçirgenliğine sahip polikarbon yüzey ile vakumlu cam tüplerin dolu, fırtına, don gibi dış etkenlerden korunması sağlanmıştır.

Teknik Özellikler Tablosu

Toplam Uzunluk257 cm.Net Ağırlık
Toplam Genişlik 59 cm.Brüt Ağırlık
Toplam Yükseklik 44 cm.Net Koli Ölçüleri
Toplam Su Hacmi 110 Lt.Dış Yüzey
Vakumlu Cam Tüp 14 AdetMetal Aksamlar
İç Eşanjör Test Basıncı 10 Barİç Eşanjör Çalışma Basıncı

Çalışma Prensibi